StartartykułyPrzeglądasz artykuł «powrót
Kultura Elbląg A A A
Elbląskie Noce – noce pełne kultury - Wysoczyzna.pl - Portal Turystyczny Wysoczyzny Elbląskiej i Żuław Elbląskich

Elbląskie Noce – noce pełne kultury

Fot. Mateusz Milanowski

Sierpień w Elblągu to miesiąc licznych wydarzeń. Jednym z nich są Elbląskie Noce. Wyjątkowe wydarzenie w które zabierają gwiazdy polskiej sceny muzycznej i kabaretowej.

Wydarzenie w tym roku odbyło się po raz osiemnasty. Przez ten cały czas widzowie mogli uczestniczyć w festiwalu piosenki wartościowej. Jest to jedyne takie wydarzenie na cały kraj. Nigdzie indziej nie spotkamy takich wschodzących gwiazd sceny, którzy podejmują się dość trudnego i niepowszechnego tematu.

Każdego roku laureaci festiwalu walczą o Księżycową Statuetkę o której przyznaniu decyduje najlepsze jury, czyli publiczność. - Na festiwalu, na którym decyduje publiczność nie wystarczy być człowiekiem obeznanym bardzo dobrze ze sceną, trzeba jeszcze śpiewać do ludzi. Oczywiście bardzo się cieszę z wygranej – mówi Piotr Dąbrówka zwycięzca tegorocznego koncertu „Najlepsi z najlepszych”.

Po muzycznych zmaganiach młodych artystów na dziedzińcu Galerii EL występują artyści śpiewający największe przeboje. W tym roku tematem była twórczość Andrzeja Zauchy. Usłuszeć można było Krystynę Prońko, Małgorzatę Ostrowska, Janusza Szrom oraz laureatów Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy. Natomiast Maria Szabłowska opowiadała ciekawostki z życia Zauchy.

Dzień później, już tradycyjnie scenę przejmuja kabarety. W tym roku były to: Nowaki, Słuchajcie, 7minutPo oraz Kabaret Skeczów Męczących, którzy rozbawiali publiczność do łez. Podczas Elbląskich Nocy nie zabrakło lokalnych akcentów. Z kabaretami wystąpił Chór Canata.

Ostatniego dnia publiczność mogła spotkać gwiazdy znane ze szklanego ekranu. W spektaklu muzycznym „Kochaj albo rzuć” wystąpili: Katarzyna Skrzynecka, Piotr Szwedes, Maciej Jachowski, Marcin Troński i Paulina Korthals.
 

Pozycja na mapie:
Chcesz podzielić się z nami ciekawymi informacjami lub masz uwagi do treści?
Napisz na adres kontakt@wysoczyzna.pl