StartartykułyPrzeglądasz artykuł «powrót
Ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne Elbląg A A A
Elbląskie Święto Chleba – jedyne takie wydarzenie w regionie - Wysoczyzna.pl - Portal Turystyczny Wysoczyzny Elbląskiej i Żuław Elbląskich

Elbląskie Święto Chleba – jedyne takie wydarzenie w regionie

Fot. Mateusz Milanowski

Elbląskie Święto Chleba to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w krajobraz elbląskiego Starego Miasta. W ciągu trzech dni tłumy ludzi odwiedzają stoiska z chlebem, wypiekami domowymi, swojskimi wyrobami wszelakiej maści oraz ze sztuką ludową. Tutaj nie ma miejsca na tak zwaną „chińszczyznę”. Każdy, kto chociaż raz pojawi się na tej imprezie, wróci za rok.

W 2014 roku na święcie pojawiło się prawie 300 wystawców. Ich ofertę urozmaicały liczne pokazy gotowania i koncerty. Praktycznie każdy znalazł coś dla siebie. Pewności co do tego faktu potwierdzała frekwencja odwiedzających Elbląskie Święto Chleba.
Oczywiście w regionie są liczne wydarzenia tego rodzaju, gdzie znajdziemy wystawców ze swojskimi wyrobami. Jednak nigdzie nie ma tak dużej oferty pod względem wypieków.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć, które powinny potwierdzić nasze słowa oraz zachęcić do odwiedzenia elbląskiego święta już za rok. Będzie to już dziesiąta jubileuszowa edycja. Warto zarezerwować sobie ostatni weekend sierpnia już dzisiaj.

Pozycja na mapie:
Autor: Mateusz Milanowski
Chcesz podzielić się z nami ciekawymi informacjami lub masz uwagi do treści?
Napisz na adres kontakt@wysoczyzna.pl