StartartykułyPrzeglądasz artykuł «powrót
Kultura Aniołowo A A A
Jubileuszowy zlot w Anielskiej Wiosce - Wysoczyzna.pl - Portal Turystyczny Wysoczyzny Elbląskiej i Żuław Elbląskich

Jubileuszowy zlot w Anielskiej Wiosce

Fot. Mateusz Milanowski

Sobota tego weekendu nie była litościwa pod względem pogody. Przez większość czasu z nieba zamiast promieni słonecznych, padał deszcz. Jednak to nie stanęło na przeszkodzie w dobrej zabawie podczas jubileuszowego zlotu w Aniołowie.

Sobotni festyn rozpoczął się tradycyjnie od korowodu przebierańców po wiosce. Mogliśmy zobaczyć nie tylko akcenty anielskie, ale również inne, z zaprzyjaźnionych wiosek i miejsc z duszą. Jak okazało się, korowód bez przeszkód może odbywać się w słonecznej jak i deszczowej pogodzie.

Nie inaczej było ze wszystkimi atrakcjami zlotu. Na spragnionych wyzwań czekały warsztaty kuglarskie i rękodzielnicze. Każdy mógł też stworzyć swojego anioła przy wykorzystaniu dosłownie wszystkiego co było pod ręką. Dzieci również mogły skorzystać z gier i zabaw prowadzonych przez studentów z elbląskiej uczelni PWSZ oraz instruktorów z Pasłęckiego Ośrodka Kultury.

Przez cały czas trwania Zlotu można brać udział w różnych warsztatach, oglądać różne wystawy, nabyć wyroby z wizerunkiem anioła oraz skosztować potraw o niebiańskich smakach. Ciekawostką były specjały kuchni francuskiej serwowane przez Bretończyków, którzy przybyli specjalnie na zlot.

Osobiście żałujemy tylko, że nie mogliśmy bawić się do samego końca zlotu. Mamy nadzieję że uda się to nadrobić za rok. Póki co, prezentujemy galerię zdjęć i krótki film.

Pozycja na mapie:
Autor: Mateusz Milanowski
Chcesz podzielić się z nami ciekawymi informacjami lub masz uwagi do treści?
Napisz na adres kontakt@wysoczyzna.pl

Obejrzyj film: