StartartykułyPrzeglądasz artykuł «powrót
Pozostałe Kadyny A A A
Maratończycy przetestowali nowy szlak MTB w Kadynach - Wysoczyzna.pl - Portal Turystyczny Wysoczyzny Elbląskiej i Żuław Elbląskich

Maratończycy przetestowali nowy szlak MTB w Kadynach

Fot. Eliza Falkowska

Gorąca rywalizacja, trudne tereny, przebite dętki i mnóstwo radości. Tak w skrócie można podsumować tegoroczny Kadyny MTB Maraton 2014. Każdy kto przybył z pewnością nie pożałował czasu spędzonego w Kadyńskich lasach.

Maraton odbył się na trasie nowo utworzonego górskiego szlaku rowerowego okrzesanego nazwą „MTB”. Przybyli na miejsce uczestnicy znali specyfikę Kadyńskich lasów. Liczne i trudne podjazdy, strome i szybkie zjazdy, często pokryte grubą warstwą piachu czy też tzw. kocich łbów. Jednym słowem – wymagające. Kolarze i kolarki do pokonania mieli w sumie 50 kilometrów, czyli dwa okrążenia szlaku MTB.

Na starcie pojawiło się w sumie 101 zawodników z różnych cześci Polski, nawet z Białegostoku. Najlepszy zawodnik, Bartosz Banach z Gdańska na przejechanie trasy maratonu potrzebował zaledwie 1:39:20. Tuż za nim, z niecałą sekunda straty pojawił się Andrzej Kaiser z Bytowa. Trzecie miejsce na podium należało już do Piotra Rzeszutka również z Gdańska ze stratą dwóch minut do lidera.

Wśród kobiet prowadziła Anna Świrkowicz z Gdyni z czasem 2:04:29. Tuż za nią uplasowała się Marzanna Janczarska z Gdańska z czasem 2:13:16. Ostatnia na podium pojawiła się Karolina Tkaczuk z Elbląga z czasem 2:36:24.

Osobiście postanowiłem przetestować trasę MTB podczas zawodów. Pokonanie pierwszego okrążenia zajęło mi 1:35:14, czyli niewiele mniej niż liderowi. Z tym że zwycięzca potrzebował zaledwie 4 minuty więcej na pokonanie dwóch okrążeń! Mimo wszystko, jak widać amatorzy też mogą brać udział w maratonie i doskonale bawić się. Tym, którym nie udało się wziąć udziału w tym roku, najprawdopodobniej powinno udać się wystartować za rok. Dopingujemy organizatorów aby i za rok odbyło się to fantastyczne wydarzenie.

Tymczasem zapraszamy do oglądania galerii zdjęć i krótkiej relacji filmowej ze szlaku MTB. Poniżej zamieszczamy również mapę szlaku dla osób, które już teraz chciałby podjąć wyzwanie na tym, nie oszukujmy się, trudnym odcinku Wysoczyzny Elbląskiej. Wkrótce na portalu zamieścimy dokładny opis szlaku.

Na sam koniec chcemy przekazać słowa uznania i podziękowania za wspaniałe wydarzenie dla organizatorów maratonu, czyli: Nadleśnictwu Elbląg, Gminie Tolkmicko oraz Kadyny Folwark Hotel & SPA.

Trasa na mapie:
Autor: Mateusz Milanowski
Chcesz podzielić się z nami ciekawymi informacjami lub masz uwagi do treści?
Napisz na adres kontakt@wysoczyzna.pl

Obejrzyj film: