StartartykułyPrzeglądasz artykuł «powrót
Kultura Elbląg A A A
Marek Kamiński przemierzył Wysoczyznę Elbląską na szlaku Św. Jakuba - Wysoczyzna.pl - Portal Turystyczny Wysoczyzny Elbląskiej i Żuław Elbląskich

Marek Kamiński przemierzył Wysoczyznę Elbląską na szlaku Św. Jakuba


Marek Kamiński, zdobywca dwóch biegunów oraz innych równie wymagających celów, wybrał się w podróż na kolejny biegun. Można śmiało powiedzieć, że jest to trzeci biegun i tak też został nazwany. Jego trasa wiedzie z Kaliningradu do Santiago de Compostella. Wyprawa potrwa około 100 dni, z czego każdy, to przejście średnio 40 kilometrów.

Marek Kamiński wędrując z Tolkmicka do Elbląga miał okazję poznać „Bieszczady Północy”, czyli naszą wysoczyznę. Co niezmiernie cieszy, trasa którą przemierzył określił jako bardzo dobrą. Dobrze oznakowaną, z ciekawym terenem. Nie ma co ukrywać, że przejście trasy z Tolkmicka do Elbląga z plecakiem, którego waga przekracza połowę wagi Pana Marka, to jest wyczyn. Zwłaszcza na tym terenie, gdzie nie brakuje licznych przewyższeń, jarów i dolin.

Dzisiaj mieliśmy przyjemność odprowadzić Marka Kamińskiego oraz jego przyjaciela, również Marka, którzy wytrwale kontynuują podróż do Santiago de Compostella. My po wczorajszym oraz dzisiejszym spotkaniu z Panem Markiem naładowani nową energią do działania będziemy kibicować w zdobywaniu trzeciego bieguna. Ze swojej strony zapewniamy, że już wkrótce przemierzymy i dokładnie udokumentujemy odcinek szlaku Św. Jakuba, tak aby każdy mógł chociaż na dzień lub dwa zamienić się w pielgrzyma. A może będzie to początek czegoś zupełnie nowego? Warto przekonać się na własnej skórze.

Pozycja na mapie:
Autor: Mateusz Milanowski
Chcesz podzielić się z nami ciekawymi informacjami lub masz uwagi do treści?
Napisz na adres kontakt@wysoczyzna.pl

Zobacz galerię zdjęć:

( Zdjęć 19 )