StartartykułyPrzeglądasz artykuł «powrót
Ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne Nadbrzeże-Połoniny A A A
Stanica wodna w Nadbrzeżu - Wysoczyzna.pl - Portal Turystyczny Wysoczyzny Elbląskiej i Żuław Elbląskich

Stanica wodna w Nadbrzeżu

Fot. Mateusz Milanowski

W 2014 roku otwarta została stanica wodna w Nadbrzeżu. Wcześniejszy, były ośrodek wojskowy został całkowicie zmodernizowany pod potrzeby wodniaków. Jest to kolejny punkt na Zalewie Wiślanym, który warto odwiedzić niezależnie czy do niego przypłyniemy czy też przyjedziemy.

W miejscu, kiedy obecnie tętni życie, w 2013 roku rozpoczęły się ogromne zmiany. Dzięki temu, dzisiaj mamy do dyspozycji profesjonalną stanicę wodną, która w pełni sprosta wymaganiom turystów. Mimo tak ogromnie poczynionych zmian, ośrodek zachował kameralny klimat. Dużo terenów zielonych, boiska do gry, wiaty grillowe, miejsca na ognisko, mała plaża i dostęp do sprzętu wodnego daje możliwość spędzenia czasu w sposób aktywny. Oczywiście osoby, którym marzy się lenistwo, również nie zawiodą się.

Skoro już wspominany o sprzęcie wodnym, warto go wymienić. Stanica zarządza sprzętem pływającym, asekuracyjnym i lodowym. Na wyposażeniu znajduje się jacht kabinowy, jacht szkoleniowy otwartopokładowy, jacht klasy Laser z pędnikami do wyboru: 4,7, Radial i Standart, 10 łódek typu Optimist, bojery klasy DN, Ice-Opti i Monotyp XV, sanie lodowe, quad i łódź hybrydowa typu Rib. Do tego drobny sprzęt jak kajaki czy deski z żaglami i zestawy do kite-surfingu.

Jednak to dopiero początek prężnie działającej stanicy w Nadbrzeżu stawiającej sobie za cel organizację wielu działań, którymi chce obudzić w każdym ducha wodniaka. Jednak zamiast dalej zachwalać, po prostu polecamy odwiedzić i fantastycznie spędzić tam wolny czas.

Pozycja na mapie:
Autor: Mateusz Milanowski
Chcesz podzielić się z nami ciekawymi informacjami lub masz uwagi do treści?
Napisz na adres kontakt@wysoczyzna.pl